AKÁ JE VAŠA DENNÁ RUTINA STAROSTLIVOSTI O PLEŤ?
Nakúpte aspoň za 50 eur a doručenie máte zadarmo

Máte svoju dennú rutinu pri starostlivosti o pleť?

mate-svoju-dennu-rutinu-pri-starostlivosti-o-plet

Krásna pokožka nie je len záležitosťou vašej DNA. Aj vaše každodenné návyky majú v skutočnosti veľký vplyv na to, čo vidíte v zrkadle. Hlavnými faktormi za stavom vašej pleti sú výživa, dostatok spánku a v neposlednom rade vhodná kozmetika.

Na trhu existuje množstvo kvalitných výrobkov, ktoré však nemusia prinášať želaný výsledok, ak sú aplikované nesprávne. Aj vy sa zakaždým, keď si kupujete nový výrobok starostlivosti o pleť, pýtate, v akom poradí by ste mali produkty aplikovať? Záleží vôbec na poradí? Podľa dermatológov áno!

Poradie je dôležité

Použitie produktov starostlivosti o pleť v správnom poradí zabezpečí, že pokožka dokáže optimálne využiť všetky výhody, ktoré produkt poskytuje. Pokožka má hlavne ochrannú funkciu a teda sa snaží prirodzene zadržať akékoľvek vonkajšie látky a neprepustiť ich cez seba. No produkty starostlivosti o pokožku obsahujú prísady, ktoré do pokožky práveže chceme dostať. Iba veľmi malé množstvo týchto kľúčových zložiek môže do nej preniknúť, aj keď má produkt dokonalé zloženie a je dokonale nanesený. Ak produkty neaplikujete v správnom poradí, neuvidíte na sebe jeho najlepšie možné výsledky.

Ktorý produkt teda nanášať na ktorý? Riaďte sa jednoduchým pravidlom – nanášajte výrobky s najredšou konzistenciou ako prvé, až po tie najhustejšie – postupujte teda od tekutých po krémové. Začnite s takými, pri ktorých by ich aktívne zložky mali preniknúť do pokožky (napríklad antioxidanty v sére) a zakončite svoju rutinu s produktami, ktoré by mali pôsobiť na povrchu pokožky (napríklad zvlhčovacie emulzie). Olejčeky odporúčame vždy aplikovať na záver. Ak trpíte suchou či citlivou pokožkou, odporúčame znížiť množstvo používaných produktov.

kozmetika eubos taargeta

Dokonalá denná rutina

Úspešná denná rutina starostlivosti o pleť by mala dbať o ochranu vašej pleti pred slnkom, znečistením a vplyvmi vonkajšieho prostredia. Osvojte si nasledujúce kroky v správnom poradí.

1. Vyčistenie pleti

Každé ráno tvár umyte jemným čistiacim prostriedkom na tvár určeným pre váš typ pleti. Skvelým pomocníkom je čistiaca emulzia nemeckej značky EUBOS MULTI ACTIVE MOUSSE. Tá šetrne zbavuje pokožku nečistôt, ktoré narúšajú bariéru pokožky a spôsobujú, že pokožka tváre časom starne.

2. Tonizácia

Väčšina ľudí sa rozhodne vynechať tonery, čiastočne preto, že existuje pretrvávajúci predpoklad, že väčšina tonerov je drsná a dráždi pokožku, no nie je to tak. Tonizácia pleti predstavuje posledný krok viackrokového čistenia pleti. Zároveň je to však už moment, v ktorom dodávame pleti nadštandardnú starostlivosť v podobe aktívnych látok, a vieme tak riešiť konkrétne problémy, ktoré nás na našej pleti zvyknú potrápiť.

Tonery boli vyvinuté preto, aby pomohli vrátiť pH pokožky po použití drsných mydiel. Čistiace prostriedky na tvár sú však v súčasnosti oveľa vyváženejšie, a preto sa dermatológovia zhodujú, že tonery nemusia byť nevyhnutným krokom.

3. Antioxidačné séra

Séra sú vysoko koncentrované produkty s vysokým obsahom živín, ktoré sa zameriavajú na špecifické problémy. Uprednostine antioxidačné séra, ktoré chránia vašu pokožku pred látkami znečisťujúcimi životné prostredie. Znečistenie prostredia priamo súvisí s príznakmi starnutia a je pre pokožku neustálym zdrojom stresu. Skvelým produktom je sérum HYALURON HIGH INTENSE SERUM, ktoré redukuje vrásky a jemné linky a zanecháva hydratovanú pokožku.

4. Očný krém

Aplikáciou očného krému zabezpečíte udržanie zdravia a hrúbky pokožky očných viečok. Čím skôr sa začnete starať o kvalitu pokožky v oblasti očí, tým ľahšie zaručíte, že neskôr nestratí pružnosť a hladký vzhľad. Vyskúšajte očný krém HYALURON EYE CONTOUR CREAM SERUM so špeciálnou aktívnou zložkou liftonínom, ktorá zlepšuje mikroreliéf pokožky, redukuje hĺbku vrások a spevňuje štruktúru pokožky.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov je kľúčová dôslednosť. Pravidelné používanie očného krému po čase udrží pokožku očných viečok pružnú a môže vylepšiť alebo zabrániť vzniku jemných vrások alebo straty kolagénu. Vždy však majte na pamäti, že žiaden produkt nie je zázračný. Výsledky sa nedostavia cez noc, ale pravidelným používaním uvidíte určite zmenu. Jemnú pokožku okolo očí môžete ďalej chrániť výberom očného krému s SPF alebo denným používaním krémov na opaľovanie. Keď ste na slnku, noste slnečné okuliare a chráňte sa tak pred UV žiarením. Tiež sa vyhnete tenkým vráskam, ktoré vznikajú pri žmúrení do slnka.

5. Prípravky na akné, jazvy alebo tmavé škvrny

Prípravky určené na odstraňovanie akné zvyčajne vysúšajú pokožku, a preto ich nanášajte iba na miesta, kde sú potrebné. Nanášajte iba tenkú vrstvu a počkajte aspoň celú minútu, kým produkt nezaschne. Aby ste zabránili zotretiu produktu, hydratačný krém aplikujte najprv okolo týchto miest. Následne aplikujte vklepkaním hydratujúci produkt priamo na ošetrené miesta, tak, aby ste ich nerozmazali po tvári.

6. Hydratácia

Možno budete prekvapení, že hydratačný krém potrebuje každý, dokonca aj keď máte mastnú pleť. Takéto prípravky udržiavajú ochrannú vrstvu proti nepriaznivým vonkajším podmienkam a infekciám a poskytujú dodatočnú hydratáciu potrebnú vplyvom slnka, počasia či chemikáliíi. Väčšina odborníkov odporúča, aby sa hydratačný krém nanášal ešte vtedy, keď je pokožka stále vlhká. Za nás je ideálnym produktom denný krém HYALURON REPAIR FILLER DAY, ktorý vďaka trojitému komplexu kyseliny hyalurónovej s rôznymi dĺžkami molekulového reťazca intenzívne viaže vlhkosť na povrchu pokožky, vstrebáva ju prirodzeným metabolickým procesom v jej hlbších vrstvách a tým podporuje obnovu buniek.

ochrana-pleti-opalovaci-krem

6. SPF ochrana

Opaľovací krém by mal byť posledným krokom vo vašej dennej starostlivosti o pleť. Nechceme, aby prenikal do pokožky. Práve naopak, má na nej vytvoriť ochranný SPF filter. Výborné sú aj krémy s ochranou proti UVB a UVA. Pokožka tak ostane chránená pred starnutím a poškodením spôsobeným slnkom. Vhodným riešením môže byť denný krém s UV ochranou HYALURON DAY REPAIR PLUS SPF 20, ktorý chráni pokožka tváre pred škodlivými UVA a UVB lúčmi, a tým pred starnutím a poškodením spôsobeným slnkom.

Iste vás neprekvapí, že večer pred spánkom si vaša pleť vyžaduje podobný rituál, aby si cez noc oddýchla a nabrala dôležité živiny. Preto sme pre vás pripravili aj detailný večerný rituál starostlivosti o pleť. Pri dodržiavaní týchto základných pravidiel dosiahnete najkrajšiu verziu svojej pleti.

idealne-poradie-produktov-starostlivosti-o-plet
-19%
Zavrieť

Sérum EUBOS HYALURON HIGH INTENSE SERUM

20,40