VEČERNÁ STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ PRED SPANÍM
Nakúpte aspoň za 50 eur a doručenie máte zadarmo

Čo by ste mali vedieť o starostlivosti o pleť večer pred spaním

co-by-ste-mali-vediet-o-starostlivosti-o-plet-vecer-pred-spanim

V našom nedávnom článku sme vám predstavili, ako si nastaviť dennú rutinu starostlivosti o pleť. Večerná starostlivosť o pleť pred spaním je však rovnako dôležitý rituál. Pretože sa vaša pokožka v noci prirodzene obnovuje, nočná rutina by mala byť predovšetkým o starostlivosti a poskytnutí pokožke všetkého toho, čo jej chýba a potrebuje. Každá pleť môže potrebovať niečo iné. Ak vyzerá matne, vyskúšajte exfoliačnú masku. Ak je podráždená, hydratujte a chráňte ju. Pripravili sme pre vás prehľadný návod, v akom poradí je ideálne nastaviť si používanie produktov pred spaním.

kozmetika eubos taargeta

1. Odlíčte vodeodolný make-up

Niektorí odborníci odporúčajú najprv sa zbaviť make-upu a nečistôt špecializovanými prípravkami predtým, ako sa tvár umyje jemným čistiacim prostriedkom.

Uprednostnite prípravky, pri ktorých stačí priložiť produkt na tvár a počkať, kým make-up zíde sám, no oči netreba zbytočne drhnúť.

2. Čistenie pleti

Druhým krokom je použitie prostriedku na umývanie tváre, aby ste odstránili všetok prebytočný maz, nečistoty a make-up, ktorý ste uvoľnili v prvom kroku. Vaša pokožka tak zostane svieža a dokonale pripravená na to, aby absorbovala aktívne látky ďalších produktov vašej večernej rutiny. Skvelým pomocníkom je čistiaca emulzia nemeckej značky EUBOS MULTI ACTIVE MOUSSE. Tá šetrne zbavuje pokožku nečistôt, ktoré narúšajú bariéru pokožky a spôsobujú, že pokožka tváre časom starne.

3. Tonery, esencie a boostery

Ak používate toner, naneste ho rovnakým spôsobom ako ráno. Tonizácia pleti predstavuje posledný krok viackrokového čistenia pleti. Zároveň je to však už moment, v ktorom dodávame pleti nadštandardnú starostlivosť v podobe aktívnych látok a vieme tak riešiť konkrétne problémy, ktoré nás na našej pleti zvyknú potrápiť. Tonery boli vyvinuté preto, aby pomohli vrátiť pH pokožky po použití drsných mydiel. Čistiace prostriedky na tvár sú však v súčasnosti oveľa vyváženejšie, a preto sa dermatológovia zhodujú, že tonery nemusia byť nevyhnutným krokom.

Súčasným trendom je na noc vrstviť rôzne typy zosilňovačov (boosterov) starostlivosti o pleť, ktoré môžu byť rozprašovače alebo esencie. Obsahujú rôzne aktívne zložky, ktorých účelom je vo väčšine prípadov hlavne hydratácia a výživa pokožky. Našim typom je HYALURON 3D BOOSTER, ktorý podporuje obnovu buniek, zlepšuje pevnosť pokožky, podporuje vlastnú produkciu kolagénu a elastínu v pokožke a zmierňuje oxidačné poškodenie pokožky vonkajším prostredím.

Nanášajte ich po umytí tváre a po aplikácii tonera (ak ho používate). Pri použití viacerých produktov platí zlaté pravidlo – začnite s najredšími a postupujte k najhustejším prípravkom.

4. Očný krém

Očné krémy pomáhajú odstrániť jemné vrásky v oblasti očí a tmavé kruhy, no slúžia aj na ochranu jemného očného okolia pred ostatnými výrobkami starostlivosti o pokožku.

Spravidla odporúčame naniesť očný krém pred použitím silných prípravkov, aby ste chránili okolie očí pred aktívnymi látkami, ktoré by mohli spôsobiť podráždenie. Nás si získal očný krém HYALURON EYE CONTOUR CREAM SERUM, so špeciálnou aktívnou zložkou liftonínom, ktorá zlepšuje mikroreliéf pokožky, redukuje hĺbku vrások a spevňuje štruktúru pokožky.

5. Séra a peelingy

Rovnako ako zvyšok tela, aj pokožka prechádza v noci procesom obnovy a regenerácie. To je dôvod, prečo väčšina cielených produktov starostlivosti o pleť lepšie pôsobí v noci. Ide napríklad o starostlivosť na predpis (tretinoín, krémy na akné a rosaceu), retinolové krémy, exfoliačné ošetrenie (pílingové masky) a séra proti starnutiu (napustené peptidmi, rastovými faktormi a inými biologicky aktívnymi zložkami).

Namiesto vrstvenia všetkých ošetrujúcich sér dostupných na trhu odporúčame vybrať tie, ktoré vaša pokožka aktuálne potrebuje. Príliš veľa krokov zvyšuje riziko podráždenia a znižuje pravdepodobnosť požadovaného výsledku. Vyberte si večerné ošetrenie podľa toho, čo vaša pokožka v tú noc potrebuje, nie podľa toho, čo máte vo svojej skrinke. Niektoré noci to môže byť iba vyčistenie, hydratácia a dostatok spánku. Iné dni môže potrebovať intenzívnejšiu starostlivosť. Skvelým produktom pre takéto prípady je sérum HYALURON HIGH INTENSE SERUM, ktoré redukuje vrásky a jemné linky a zanecháva hydratovanú pokožku.

6. Nočný krém

Niektorí používajú rovnaký hydratačný krém na deň aj na noc. Nočné hydratačné krémy majú však vo všeobecnosti silnejší účinok a sú hustejšie. Sú navrhnuté tak, aby sa absorbovali do pokožky v priebehu niekoľkých hodín.

Nočný hydratačný krém vytvára na pokožke ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje odparovaniu vody počas spánku. Udržiavanie hydratácie pokožky je kľúčom k hojeniu a k udržaniu zdravej pokožky. Ak používate správny produkt, mal by predstavovať posledný krok večernej rutiny, pretože jeho ochrannou vrstvou už nič neprejde. Ak má však vaša pokožka tendenciu vysychať, odporúčame krém kombinovať ešte s olejom. Vyskúšajte nočný krém HYALURON REPAIR FILLER NIGHT, ktorý slúži na aktívne oživenie prirodzených bunkových stavebných procesov počas noci. V prípade suchšej pleti použite aj olejček na tvár MULTI ACTIVE FACE OIL, ktorý zlepšuje štruktúru pokožky, posilňuje jej funkciu bariéry a zjemňuje pleť.

Aj načasovanie je dôležité

Okrem poradia nanášania produktov sú niektorí odborníci presvedčení, že je taktiež dôležité vziať do úvahy čas potrebný na to, aby pokožka vstrebala každý produkt. Keďže sme v neustálom strese a niekam sa vždy ponáhľame, dodržať tento krok je niekedy veľmi náročné. Preto odporúčame zakomponovať večernú rutinu do ostatných činností, ktoré večer robíte. Napríklad, po umytí tváre a nanesení séra si ľahnite do postele a čítajte si knižku alebo si pozrite obľúbený seriál. Hydratačný krém si nechajte na nočnom stolíku a aplikujte ho až tesne predtým, ako pôjdete spať, aby ste zabezpečili, že aktívne látky séra stihnú prejsť do pokožky predtým, ako im v tom zabránite ochranným filtrom krému.

Ste pripravení na našu poslednú radu? Počúvajte svoju pokožku. Pamätajte si, že ste jedineční a že nikto iný nemá presne rovnakú pleť ako vy. Bez ohľadu na to, čo hovoria odborníci, je dôležité nájsť si to, čo vyhovuje vám.

Pre uľahčenie postupu starostlivosti o pleť si pozrite náš pomocný diagram, ktorý sme pripravili pre ľahšie zapamätanie si následnosti krokov. 

-19%
Zavrieť

Sérum EUBOS HYALURON HIGH INTENSE SERUM

20,40