Nakúpte aspoň za 50 eur a doručenie máte zadarmo

Pomáhame mladým športovcom zorientovať sa v téme zdravia

V spolupráci s neziskovou organizáciou DOBRÉ SRDCE Borisa Sádeckého sa Taargeta zúčastňuje úžasného projektu Nečakajte, kým Vám zdravie jednu strelí. Prostredníctvom neho zvyšujeme informovanosť profesionálnych športovcov o prevencii vzniku kardiovaskulárnych ochorení a o náhlych srdcových kolapsoch profi športovcov počas športovej činnosti.

Ako projekt vznikol

Boris Sádecký bol hokejista, slovenský reprezentant, ktorý náhle zomrel na srdcový kolaps v novembri 2021 priamo počas hokejového zápasu na ľade. Každý jeden hráč sa spolieha, že v taktom prípade mu bude poskytnutá prvá pomoc okamžite. No v tomto prípade sa tak nestalo. Okolostojaci hráči sa nikdy predtým nestreli s resuscitáciou a nevedeli ako správne Borisovi pomôcť . Privolaná záchranná služba začala s oživovaním už neskoro. Aj keď sa podarilo obnoviť činnosť srdca, Boris v tom čase už prekonal mozgovú smrť. Preto je veľmi dôležité, aby každý hráč vedel v núdzi pomôcť, správne podať prvú pomoc. Ovládanie poskytnutia prvej pomoci mohlo aj tomuto tragickému príbehu priniesť iný koniec.

Séria vzdelávacích workshopov prvej pomoci

DOBRÉ SRDCE Borisa Sádeckého je organizácia, ktorá šíri povedomie o dôležitosti pravidelných zdravotných kontrol, ich sprístupnení čo najväčšiemu okruhu športujúcich a zvýšení ich povedomia o srdcovocievnych komplikáciách, ktoré sú hrozbou pre športovcov. Preto nás spolupráca na tomto nesmierne dôležitom projekte veľmi teší.

Taargeta sa zúčastňuje na sérii vzdelávacích workshopov prvej pomoci pre športovcov, súčasťou ktorých je aj praktický nácvik kardiopulmonálnej resuscitácie a práce s AED (defibrilátorom), ktorý je dostupný na každom štadióne a mal by ho vedieť intuitívne ovládať každý človek v prípade núdze. Ide o prvý projekt podobného zamerania určený priamo pre hráčov a nie trénerov, či rozhodcov.

Každý náš edukačný workshop pre športový klub má teoretickú časť zastrešenú odborníkom z tímu Taargeta a praktickú časť, ktorá je zastrešená certifikovanými záchranármi s praktickými skúsenosťami z praxe. Prvé workshopy zamerané na hokejové kluby v Extralige a 1. lige máme za sebou a tešíme sa na ďalšie spolupráce.