Poradňa - Taargeta
Nakúpte aspoň za 50 eur a doručenie máte zadarmo

Poradňa: Opýtajte sa lekára

Máte problematickú pleť, neviete sa zorientovať v našej ponuke a potrebujete sa poradiť ohľadom vhodnej
lekárskej kozmetiky?

Ak potrebujete pomôcť s výberom pre Vás vyhovujúcich produktov, ponúkame Vám bezplatné e-mailové konzultácie
týkajúce sa správneho používania a vhodnosti nemeckej kozmetiky EUBOS pre Vašu pokožku.
Kontaktujte nás na lekar@taargeta.sk – všetky otázky budú konzultované s odborníčkou – MUDr. Karolínou
Baumgartnerovou, ktorá kozmetiku EUBOS testovala a používa.

Pre konzultácie ohľadom kozmetiky EUBOS slúži výlučne e-mail lekar@taargeta.sk – prosíme, aby ste pani doktorku
nekontaktovali cez jej instagramový účet.

Často kladené otázky

STAROSTLIVOSŤ O TVÁR

Odporúčame krém z rady SENSITIVE: Hydratačný krém 50 ml a na ruky ochranu SENSITIVE HAND and Repair krém.

Krém odporúčame používať od 30 rokov.

Odporúčame pravidelne používať krém na tvár z rady UREA.

-10%
KRÉM NA TVÁR EUBOS UREA 5 %
KRÉM NA TVÁR EUBOS UREA 5 % balenie
Zavrieť

Krém na tvár EUBOS UREA 5 %

12,53

Odporúčame produkty z rady SENSITIVE pre citlivú pleť.

V tomto prípade odporúčame použiť pleťový krém z rady SENSITIVE alebo detský krém na tvár z rady HAUT RUHE.

Na váš typ pleti je výborný denný krém na tvár s 5% obsahom urey- urea je súčasťou tzv. prirodzeného zvlhčujúceho faktora, má výborné hydratačné účinky a aj jemne exfoliuje.

Čo sa týka starostlivosti o pokožku hlavy a vlasy, vo Vašom prípade by sme zvolili šampón z rovnakej rady Urea, ktorý je bez parfumácie a výborne tolerovaný aj medzi atopikmi.

-6%
ŠAMPÓN EUBOS UREA 5 %
ŠAMPÓN EUBOS UREA 5 % balenie
Zavrieť

Šampón EUBOS UREA 5 %

7,32
-10%
KRÉM NA TVÁR EUBOS UREA 5 %
KRÉM NA TVÁR EUBOS UREA 5 % balenie
Zavrieť

Krém na tvár EUBOS UREA 5 %

12,53

Odporúčame zvoliť krém na tvár z rady Eubos Sensitive. Príjemne hydratuje a nezanecháva mastný film. Dá sa použiť ako denný aj ako nočný krém. Navyše obsahuje extrakt zo sladkého drievka, ktorý pôsobí proti hyperpigmentáciám.

V prípade, že ste ekzematik, odporúčame skúšať produkty postupne, po jednom, aby ste zistili, či náhodou nezareagujete. Medzi našimi zákazníkmi produktov z rady Anti-age máme aj atopikov, ktorí sú s nimi spokojní. Keďže ale každý človek je individuálny a má inú pleť, je vhodné skúšať postupne, nie všetko naraz.

-19%
Zavrieť

Sérum EUBOS HYALURON HIGH INTENSE SERUM

20,40

Čo sa týka zloženia, produkty neobsahujú nič, čo by bolo pre bábätko škodlivé, žiadne retinoidy. Nemusí tam teda byť reakcia, produkt nemá obmedzenie. Radi by sme však upozornili, že tehotné mamičky môžu ľahko alergizovať, preto sa pre ne odporúča vo všeobecnosti len jednoduchá rutina. Dojčiace mamičky môžu produkt používať bez akýchkoľvek obmedzení.

Sérum je vhodné aj na veľmi suchú pleť. Čo sa týka škvŕn, odporúčame vyšetrenie u kožného lekára.

-19%
Zavrieť

Sérum EUBOS HYALURON HIGH INTENSE SERUM

20,40
Odporučili by sme Eubos Hyaluron high intense sérum. Je neparfumované a vhodné aj na citlivú pleť.
-19%
Zavrieť

Sérum EUBOS HYALURON HIGH INTENSE SERUM

20,40

Odporúčame vyskúšať telové mlieko Urea lipo repair lotion a na tvár krém na tvár z rovnakej rady Urea.

Vypredané
Zavrieť
Viac info
Náhľad
-10%
KRÉM NA TVÁR EUBOS UREA 5 %
KRÉM NA TVÁR EUBOS UREA 5 % balenie
Zavrieť

Krém na tvár EUBOS UREA 5 %

12,53

Pre tento profil odporúčame vyskúšať očný krém z rady Hyaluron/anti-age, ktorý výborne hydratuje a vypĺňa očné okolie: https://taargeta.sk/produkt/ocne-serum-eubos-hyaluron-eye-contour-cream-serum/

 

Na pleť je ideálne sérum 3D booster obsahujúce kyselinu hyalurónovú v niekoľkých podobách, vďaka ktorej sa pokožka na tvári a krku nádherne vypne a rovnako hydratuje: https://taargeta.sk/produkt/eubos-hyaluron-3d-booster/

Odporúčame sérum nanášať na mierne navlhčenú tvár. 

 

Do tretice odporúčame vyskúšať jednu z našich intenzívnych ampulkových kúr, ideálna by bola najskôr kúra obsahujúca kaviar: https://taargeta.sk/produkt/ampulky-aktivacnej-kury-eubos-in-a-second-caviar-glow-boost-7-x-2-ml/

Všetky produkty Eubos sú vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Pre tento profil by sme odporúčali vyskúšať nasledovné:

 

Hyalurónové sérum: https://taargeta.sk/produkt/serum-eubos-hyaluron-high-intense-serum/ - ktoré sa nanáša na vyčistenú pleť pred krémom, ráno a/alebo večer.

 

Krém na tvár s 5 % obsahom urey: https://taargeta.sk/produkt/krem-na-tvar-eubos-urea-5/ - nanášajte na séra, ktoré sa absorbovali do pokožky, a to ráno a/alebo večer, podľa potreby.


7-dňová intenzívna hydratačná ampulková kúra: https://taargeta.sk/produkt/ampulky-hydratacnej-kury-in-a-second-bi-phase-hydro-boost-7-x-2-ml/ - ampulky sú náhradou za sérum alebo doplnkom ako ďalšie sérum, a po ich aplikácii a vstrebaní je potrebné na tvár naniesť krém, ktorý splní to, že tú hydratáciu do pleti "uzamkne", aby produkt splnil, čo má 🙂 Aplikujte ráno alebo večer.

 

Pre tento typ pleti odporúčame vyskúšať čistiacu penu z rady Anti-age a hyalurónové sérum 3D booster z rovnakej rady.

Odporúčame radu Sensitive - ideálny je tento zvlhčujúci krém na tvár: https://taargeta.sk/produkt/zvlhcujuci-krem-pre-citlivu-pokozku-eubos-sensitive-moisturizing-cream/


a môžete použiť aj sérum s kyselinou hyalurónovou z rady Anti-age: https://taargeta.sk/produkt/serum-eubos-hyaluron-high-intense-serum/ - ide o neparfumované sérum, ktoré sa používa ako podklad pod krém (ráno a/alebo večer) a má za úlohu pleť napnúť a dodatočne hydratovať.   

To, čo popisujete, môže byť aj tzv. hormonálne akné - určite skonzultujte Váš stav s kožným lekárom. Čo sa týka kozmetiky, pre Váš profil odporúčame používať radu anti-age. Ideálnymi produktmi z tejto rady sú:

 

Čistiaca pena: https://taargeta.sk/produkt/cistiaca-emulzia-eubos-multi-active-mousse/ - môžete použiť ráno aj večer (večer ako druhý krok po odlíčení).

Denný krém s kyselinou hyalurónovou: https://taargeta.sk/produkt/denny-krem-eubos-hyaluron-repair-filler-day/

Nočný krém s kyselinou hyalurónovou: https://taargeta.sk/produkt/nocny-krem-eubos-hyaluron-repair-filler-night/

3D booster - sérum s kyselinou hyalurónovou: https://taargeta.sk/produkt/eubos-hyaluron-3d-booster/ - ide o hydrogélvý aqua gel a odporúčame ho nanášať na mierne navlhčenú tvár, ráno a/alebo večer, pred tým, ako nanesiete na tvár krém.  

V prvom rade odporúčame čistiacu penu z rady Anti-age:https://taargeta.sk/produkt/cistiaca-emulzia-eubos-multi-active-mousse/ ktorú je vhodné použiť ráno, ako aj večer (večer v druhom kroku po odlíčení).

 

Vhodné by bolo použiť aj neparfumované sérum 3D booster, ktoré sa používa ako podklad pod krém a má za úlohu pleť napnúť a dodatočne hydratovať. Ide o hydrogélový aqua gel a odporúčame ho nanášať na mierne navlhčenú tvár, ráno a/alebo večer, pred nanesením krému. Ďalej odporúčame očný krém z rovnakej rady: https://taargeta.sk/produkt/ocne-serum-eubos-hyaluron-eye-contour-cream-serum/ a tiež by ste mohli zvážiť použitie jednej z ampulkových kúr - napr. Collagen In a second: https://taargeta.sk/produkt/ampulky-stahovacej-kury-in-a-second-bi-phase-collagen-boost-7-x-2-ml/

 

Čo sa týka čiernych bodiek, bolo by dobré zaradiť do rutiny retinol, tým však Eubos nedisponuje, popozerajte sa prosím po iných značkách.

Odporúčame pozrieť si krémové sérum s kyselinou hyalurónovou z rady Anti-age: https://taargeta.sk/produkt/serum-eubos-hyaluron-high-intense-serum/

Aplikujeme ho na vlhkú pokožku - pred tým použite napr. hmlu v spreji. Ide o neparfumované sérum s ľahkou konzistenciou, ktoré sa používa ako podklad pod krém a má za úlohu pleť napnúť a dodatočne hydratovať, a ktoré sa nanáša na vyčistenú pleť pred krémom, ráno a/alebo večer.

V prvom rade odporúčame čistiacu penu z rady Anti-age:https://taargeta.sk/produkt/cistiaca-emulzia-eubos-multi-active-mousse/ ktorú je vhodné použiť ráno, ako aj večer (večer v druhom kroku po odlíčení).

 

Vhodné by bolo použiť aj neparfumované sérum 3D booster, ktoré sa používa ako podklad pod krém a má za úlohu pleť napnúť a dodatočne hydratovať. Ide o hydrogélový aqua gel a odporúčame ho nanášať na mierne navlhčenú tvár, ráno a/alebo večer, pred nanesením krému: https://taargeta.sk/produkt/eubos-hyaluron-3d-booster/

 

Čo sa týka krémov na tvár, pre Vás bude najvhodnejší zvláčňujúci krém z rady Sensitive, ktorý môžete použiť na deň aj na noc: https://taargeta.sk/produkt/zvlhcujuci-krem-pre-citlivu-pokozku-eubos-sensitive-moisturizing-cream/

Pre Váš profil odporúčame neparfumované sérum 3D booster, ktoré sa používa ako podklad pod krém a má za úlohu pleť napnúť a dodatočne hydratovať. Ide o hydrogélový aqua gel a odporúčame ho nanášať na mierne navlhčenú tvár, ráno a/alebo večer, pred nanesením krému: https://taargeta.sk/produkt/eubos-hyaluron-3d-booster/

 

Vhodné je použiť aj pleťové ampulky aktivačnej kúry Caviar Glow Boost, ktoré pomáhajú pri mdlej pleti: https://taargeta.sk/produkt/ampulky-aktivacnej-kury-eubos-in-a-second-caviar-glow-boost-7-x-2-ml/

STAROSTLIVOSŤ O DETSKÚ POKOŽKU

Áno, v ponuke máme aj detskú radu, ktorá je vhodná na citlivú a suchú pokožku detičiek. Na obzvlášť suché miesta (napr. kolená, lakte) odporúčame napr. lotion na telo alebo cream. Krém na tvár je vhodný nielen na suchú pokožku, ale aj ako cold cream do zimy. Radi by sme vás však upozornili, že olej do kúpeľa a gél majú miernu parfumáciu – takže tieto dva produkty treba zvážiť. Napriek tomu však výsledky v testovaniach u detičiek boli dobré (klinické štúdie na detské produkty boli robené na detičkách od 6 mesiacov).

Áno, môže sa používať aj ako cold cream.

Pre deti radšej odporúčame produkty z rady EUBOS HAUT RUHE.

Značka EUbos upustila od všetkých filtrov, ktoré sú v súčasnej dobe dokumentované v rôznych štúdiách ako hormonálne, škodlivé pre koraly alebo potenciálne podporujúce rakovinu. Je pravda, že niektoré štúdie sú kontroverzné – ale v tomto prípade a v oblasti ochrany pred slnkom nechceme riskovať. Na zabezpečenie širokospektrálnej ochrany je používaná zmes UVA a UVB filtrov:
Kyselina fenylbenzimidazol sulfonová – UVB

  • Ethylhexyl triazon – UVB
  • Bis-ethylhexyloxyfenol methoxyfenyl triazin – UVB diethylamino
  • hydroxybenzoyl hexyl benzoát – UVA

V prvom rade, určite odporúčame čo najskôr kožné vyšetrenie. Môže ísť aj o atopiu, najmä, ak je tam pozitívna rodinná anamnéza, alebo o reakciu na “niečo”, napr. aj na nevhodnú kozmetiku.

 

Čo sa týka 2-mesačného bábätka, odporúčame Vám telové mlieko Lotion z detskej rady, ktoré je vhodné na premasťovanie pokožky: https://taargeta.sk/produkt/telove-mlieko-pre-deti-haut-ruhe-lotion/


a telový krém Cream, ktorý zas vhodný na suchšie miesta (lakte a pod): https://taargeta.sk/produkt/krem-na-telo-pre-deti-haut-ruhe-cream/

STAROSTLIVOSŤ O VLASY

Šampóny z rád UREA aj SENSITIVE sú vhodné.
-6%
ŠAMPÓN EUBOS UREA 5 %
ŠAMPÓN EUBOS UREA 5 % balenie
Zavrieť

Šampón EUBOS UREA 5 %

7,32

Pri starostlivosti o pokožku hlavy a vlasy by sme v tomto prípade zvolili šampón z rady Urea, ktorý je bez parfumácie a výborne tolerovaný aj medzi atopikmi.

-6%
ŠAMPÓN EUBOS UREA 5 %
ŠAMPÓN EUBOS UREA 5 % balenie
Zavrieť

Šampón EUBOS UREA 5 %

7,32

PLEŤOVÉ AMPULKY

Jedná sa o týždennú kúru, tzn. že jedna ampulka na deň po dobu siedmich dní je optimálne použitie pre daný účinok.

Čo sa týka zloženia, produkty neobsahujú nič, čo by bolo pre bábätko škodlivé, žiadne retinoidy. Nemusí tam teda byť reakcia, produkt nemá obmedzenie. Radi by sme však upozornili, že tehotné mamičky môžu ľahko alergizovať, preto sa pre ne odporúča vo všeobecnosti len jednoduchá rutina. Dojčiace mamičky môžu produkt používať bez akýchkoľvek obmedzení.