STAROSTLIVOSŤ O DETSKÚ POKOŽKU: kozmetika pre deti EUBOS
Nakúpte aspoň za 50 eur a doručenie máte zadarmo

Starostlivosť o detskú pokožku: kozmetika pre deti EUBOS HAUT RUHE

Koža je zložitý a dynamický orgán, ktorý vykonáva niekoľko životne dôležitých funkcií. Vytvára fyzickú bariéru medzi organizmom a prostredím. Poskytuje ochranu pred slnečným žiarením. Zabraňuje invázii patogénov. Reguluje telesnú teplotu a zmyslové vnímanie. 

Proces dozrievania pokožky začína pri narodení adaptáciou pokožky na relatívne suché prostredie v porovnaní s prostredím v maternici. Táto adaptívna flexibilita vedie k jedinečným vlastnostiam pokožky dieťaťa. Na zabezpečenie náležitej starostlivosti o detskú pokožku je potrebné pochopiť, že sa detská pokožka líši od tej dospelej a potrebuje osobitnú starostlivosť.

Jedinečnosť detskej pokožky

Detská pokožka ešte nemá rozvinutú dokonalú bariérovú funkciu ako máme my, dospelí. Je tenšia a jemnejšia, a preto aj oveľa citlivejšia a ľahšie sa dehydratuje. V prípade problémov so suchou pokožkou alebo u atopikov toto platí dvojnásobne. 

Detská pokožka je zraniteľná voči chemickému poškodeniu, UV žiareniu či mikrobiálnym infekciám a kožným chorobám, čo môže ohroziť aj celkové zdravie dieťatka. Možno vás prekvapí, že predčasne narodené bábätká majú počas prvých týždňov života ešte menej vyvinutú kožnú bariéru, ako tie, ktoré sa narodia v termíne. 

Citlivosť na UV žiarenie je u detí zvýšená slabou pigmentáciou pokožky. Síce sú v nej prítomné bunky zodpovedné za tvorbu melanínu, sú však oveľa menej aktívne. 

To, že dieťa citlivo reaguje na extrémne teploty alebo zmeny teplôt, má na svedomí tiež detská pokožka. Regulácia telesnej teploty môže byť pre menšie detičky náročná z viacerých dôvodov. Týmito sú znížená činnosť potných žliaz v porovnaní s dospelými, veľký povrch tela vzhľadom k objemu, alebo nie úplne vyvinutý krvný obeh v koži. 

Až približne v 6-tich rokoch je štruktúra koža plne vyvinutá a vyzretá a zodpovedá koži dospelých. 

Starostlivosť o pokožku detí

Keďže pokožka detí je veľmi odlišná od pokožky dospelých, bežné čistiace prostriedky ju môžu dráždiť a nie sú vhodné pre takúto starostlivosť. 

  1. Používajte šetrné čistiace prostriedky. Také by nemali obsahovať agresívne alkalické mydlá, ktoré pokožku vysušujú. Adekvátne čistenie pokožky je mimoriadne dôležité. Nevhodné, príliš agresívne produkty môžu viesť k ďalšiemu narušeniu bariéry pokožky, čo hrozí najmä pri atopickej pokožke. Dbajte preto na kvalitné zloženie mydiel a krémov. 
  2. Obmedzte dobu kúpania. Veľmi teplá voda v kombinácii s dlhým kúpeľom pripravujú pokožku o lipidy.  Radšej používajte teplú a nie horúcu vodu. 
  3. Hydratujte pokožku vhodnou kozmetikou. To zabezpečí, že sa vyhnete dehydratácii pokožky a tá zostane zdravá. 
  4. Nezabudnite na ochranu pokožky pred škodlivými UV lúčmi.

Kozmetika Eubos HAUT RUHE navrhnutá s ohľadom na jedinečnosť pokožky detí

EUBOS HAUT RUHE je lekárskou kozmetickou značkou určenou pre starostlivosť o pokožku bábätiek a detí so suchou a veľmi suchou pokožkou. Je taktiež vhodná ako sprievodná liečba pri neurodermatitíde.

Kozmetika EUBOS HAUT RUHE má veľmi citlivú receptúru a neobsahuje nežiaduce zložky, ako napríklad rôzne parabény a parafíny, ktoré bežná kozmetika môže obsahovať. Jemná starostlivosť o pokožku je zabezpečená skvelým zložením. Kozmetika obsahuje pupalkový olej, ktorý je bohatý na omega-6 mastné kyseliny, účinné látky viažuce vlhkosť a protizápalové látky ako panthenol, bisabolol, výťažok z ľubovníka bodkovaného alebo extrakt z kvetov a semien cardiospermum halicacabum. Kozmetika zahŕňa ošetrujúce a čistiace produkty pre najjemnejšiu starostlivosť o pokožku vášho dieťatka. Je odporúčaná pediatrami a lekárnikmi v Nemecku.