POČULI STE UŽ POJEM DERMOKOZMETIKA? POVIEME VÁM VIAC
Nakúpte aspoň za 50 eur a doručenie máte zadarmo

Počuli ste už pojem dermokozmetika? Povieme vám viac

V dnešnej dobe už lepšie rozumieme tomu, ako pokožka reaguje na negatívne vplyvy vonkajšieho prostredia, ako je napríklad slnečné žiarenie alebo znečistenie. Vieme tiež, prečo a ako pokožka starne a stráca svoju pevnosť, prečo sa objavujú vrásky a prečo dochádza k problematickým stavom pokožky.

Rastúce poznanie a väčší dopyt po účinných výrobkoch mali vplyv na vznik a ľahkú dostupnosť výrobkov, ktorých využitie sa predtým obmedzovalo výlučne na oblasť medicíny. Hovoríme o špecifickej kategórii kozmetiky, ktorá spĺňa tie najprísnejšie požiadavky farmaceutického priemyslu – dermokozmetike.

Čo je dermokozmetika?

Aby bol výrobok kvalifikovaný ako dermokozmetický výrobok, musí obsahovať účinné látky, ktorých účinnosť na konkrétny problém kože bola preukázaná dôsledným laboratórnym testovaním a klinickými štúdiami. Jej produkty sú vyvíjané v spolupráci s lekármi a odborníkmi v oblasti starostlivosti o pleť (dermatológmi, pediatrami či lekárnikmi).

Dermokozmetické výrobky sa vyvíjajú špeciálne s cieľom obnovenia zdravia pokožky. Dermokozmetika rešpektuje fyziológiu kože a chráni ju pred stresmi vonkajšieho prostredia a pred jej prirodzeným starnutím. Jej výrobky sa vyznačujú hĺbkovým pôsobením. Pozostávajú z jemných molekúl, ktoré prenikajú cez epidermis (pokožku) do strednej vrstvy – dermis (škáry). V tejto hĺbke majú produkty optimálny vplyv na:

  • opravu problémov,
  • ochranu kožného tkaniva,
  • predchádzanie nežiaducim vráskam.

Dôraz na výskum

Trh dermokozmetiky je veľmi dynamický a neustále prebiehajúci výskum prináša nové inovácie v podobe nových produktov s patentovanými aktívnymi látkami. Vďaka technologickému a vedeckému napredovaniu dermokozmetika rieši mnohé problémy kože s cieľom navrátenia jej zdravého stavu.

Produkty dermokozmetiky sa testujú in vitro (v skúmavke). To znamená, že test je vykonaný mimo živého organizmu a zvyčajne zahŕňa izolované tkanivá, orgány alebo bunky, aby sa meral presný účinok. Hotové výrobky sa hodnotia pomocou neinvazívnych techník in vivo (používajú sa tiež pri účinných látkach v štúdiách zameraných na overenie koncepcie), pri ktorých ide o generovanie údajov pomocou testov na živých organizmoch. In vivo testy prebiehajú na účastníkoch štúdie, nie na zvieratách. Tieto techniky sú mimoriadne užitočné tak pri identifikácii nových účinných látok, ako aj pri testovaní hotových výrobkov.

Výskum v oblasti dermokozmetiky sa zameriava aj na vývoj nových testovacích postupov na hodnotenie vplyvu výrobkov a prísad na životné prostredie. Medzi príklady takéhoto vplyvu patrí použitie vody pri výrobe produktu, biologická rozložiteľnosť jeho zložiek, zloženie obalu či uhlíková stopa výroby. Neustále sa vyvíjajú nové spôsoby balenia, ktoré zabraňujú kontaminácii alebo oxidácii produktu.

Výnimočnosť značky EUBOS

Produkty nemeckej značky EUBOS sa vyvíjajú v laboratóriách pomocou najnovších technologických prostriedkov. Za značkou stojí 90 rokov výskumu. Na vývoji jej produktov pracujú vedci v spolupráci s dermatológmi. Preto sú produkty vysoko účinné a bezpečné pri starostlivosti o pokožku.

EUBOS kozmetika má jedinečné zloženie. Obsahuje vybrané aktívne látky s preukázanou a zdokumentovanou účinnosťou. Väčšina EUBOS produktov neobsahuje konzervanty, PEG-deriváty, farbivá, parfumy a syntetické vonné látky. EUBOS má špecializované produktové rady určené pre citlivú pokožku, pre suchú pokožku, pre starnúcu pokožku, pre pokožku diabetikov, pre detskú pokožku či radu koncentrovaných pleťových ampuliek s okamžitým účinkom. 

-2%Vypredané
Zavrieť
Viac info
Náhľad
-19%
Zavrieť

Sérum EUBOS HYALURON HIGH INTENSE SERUM

20,40
-17%Vypredané
Zavrieť
Viac info
Náhľad

EUBOS HYALURON 3D BOOSTER

21,49
-17%Vypredané
Zavrieť
Viac info
Náhľad