Nakúpte aspoň za 50 eur a doručenie máte zadarmo

Má zázračný berberín vplyv aj na imunitu?

Pri berberíne, alkaloide nachádzajúcom sa v rastline dráč indický, si niekedy kladieme otázku: čo tá zázračná bylina vlastne nedokáže?

Pozitívne účinky berberínu

Berberín vie pomôcť najmä pacientom s metabolickým syndrómom. V minulosti mnoho farmaceutických spoločností vyvíjalo prípravky na metabolický syndróm, ktorý tiež nazývame ako Syndrom X. Všetky pokusy však viedli do slepých uličiek a stroskotali hlavne na tom, že prípravky nevedeli pozitívne ovplyvniť kardiovaskulárne riziko pacientov, ktorí liek užívali. To, čo nedokázali ľudia v laboratóriu nasyntetizovať, to „uvarila“ príroda za nás. Áno, ide o berberín, hlavný obsahový alkaloid, ktorý sa nachádza v dráči. Je už dlhodobo známe, aké pozitívne účinky má berberín na lipidové spektrum a tým významne znižuje kardiovaskulárne riziko.

Berberín tiež pozitívne ovplyvňuje metabolizmus glukózy a inzulínovú senzitivitu u pacientov s diabetom. Viaceré štúdie dokázali normalizáciu pečeňových testov a jeho hepatoprotektívny účinok.

Čo by ešte privítal lekár u pacienta s metabolickým syndrómom? Určite zníženie hmotnosti a redukciu obvodu pásu. Aj toto dokáže u pacientov dosiahnuť užívanie berberínu. Skoro každý pacient trpiaci metabolickým syndrómom má zvýšenú hladinu kyseliny močovej. Berberín je nápomocný aj pri jej regulácii.

Dnes by chcel každý všeobecný lekár, ale aj pacient, nájsť prírodný liek, ktorý ovplyvní všetky tieto faktory a v „covidovej“ dobe posilní aj imunitu.

Berberín a imunita

Dokáže berberín posilniť aj imunitu? Poďme sa na spolu to pozrieť.

Berberín podporuje funkciu imunitného systému hneď trojakým spôsobom.

  1. Berberín pomáha v regulácii metabolizmu glukózy. V klinických štúdiach berberín oproti placebu znížil hladinu cukru v krvi o 20 % nalačno a o 26 % v glukozo-tolerančnom teste po 2 hodinách, ak sa užíval minimálne 3 mesiace v množstve 1000 mg. Klinicky bolo dokázané, že 1 kávová lyžička cukru znižuje aktivitu bielych krviniek až o 40%! Takže každý prípravok, ktorý pomôže k správnemu metabolizmu cukru, pomôže aj nášmu imunitnému systému.
  2. Ďalšou veľmi významnou aktivitou berberínu je pozitívny vplyv na funkciu gastrointestinálneho traktu. Berberín eliminuje z čriev patogénne baktérie a podporuje rast prospešných probiotických baktérii. To je nápomocné k podpore trávenia a samozrejme sa takto podporuje imunita nášho tela, nakoľko prítomnosť probiotických baktérií v tráviacom trakte stimuluje imunitnú odpoveď nášho organizmu.
  3. Berberín má vysoko pozitívny účinok na vstrebávanie vitamínu D. Berberín zvyšuje počet receptorov na absorbciu vitamínu D a množstvo vitamínu D v krvi sa tak zvýši až o 60 %. Vitamín D je mimoriadne dôležitý pre správne fungovanie imunitného systému a je aj dôležitou esenciou pri liečbe covidových pacientov.

Ak sa rozhodnete pre akýkoľvek prípravok z rady Berberín, či je to Bercorra určená na normalizáciu hladín lipidov v krvi, Berheppa určená na podporu funkcie pečene, či Berserra určená na normalizáciu trávenia, v každom prípade pomôžete aj svojmu imunitnému systému v boji proti patogénom, ktorí môžu narušiť váš organizmus v tejto neľahkej dobe.

Viac informácií nájdete na vedeckestudie.sk