DETSKÁ KOZMETIKA EUBOS: RECENZIA DOKTORKY
Nakúpte aspoň za 50 eur a doručenie máte zadarmo

Detská kozmetika EUBOS: recenzia doktorky Karolíny Baumgartnerovej

Pani doktorka MUDr. Karolína Baumgartnerová je lekárkou špecializačnej prípravy v odbore dermatovenerológia a je tiež známa svojím odborným profilom na instagrame. So svojou dcérou Anuškou testovali produktovú radu nemeckej medicínskej kozmetiky EUBOS, ktorá je určená predovšetkým pre malé deti, ale samozrejme ju môžu použiť aj dospelí, ktorí majú citlivú pokožku, alebo uprednostňujú kozmetiku šetrnú k pokožke. Táto produktová rada je špecifická v tom, že neobsahuje silikóny, minerálny olej, parabény ani umelé farbivá, a preto je veľmi vhodná aj pre najmenšie deti.

Najobľúbenejšie produkty podľa pani doktorky

Najobľúbenejším produktom z celej tejto rady bolo pre pani doktorku telové mlieko HAUT RUHE LOTION, ktoré obsahuje pupalkový olej. Pupalkový olej je v kožnom lekárstve známy už veľmi dlho najmä pre svoj obsah omega 6 nenasýtených mastných kyselín, ktoré sú esenciálne pre správne fungovanie pokožky. Toto telové mlieko sa veľmi ľahko rozotiera a nezanecháva mastný film. Ďalšou jeho výhodou je skutočnosť, že je neparfumované.

Ak hľadáte niečo intenzívnejšie na premastenie, dobrou voľbou je krém EUBOS HAUT RUHE CREAM, ktorý obsahuje až 10 % pupalkového oleja. Tento krém je vhodnejší hlavne na lokálnu starostlivosť o suché miesta.

Produktová rada obsahuje aj krém na tvár EUBOS HAUT RUHE FACE CREAM, ktorý sa dá využiť aj ako cold krém v zimných mesiacoch. Ten vytvorí na pokožke tváričky jemnú vrstvičku, ktorá bráni pred iritáciou napr. studeným vetrom.

Ďalším vydareným produktom je EUBOS HAUT RUHE SPF krém. Má faktor SPF 30 plus a obsahuje samozrejme aj ochranu proti UVA žiareniu. Toto SPF-ko obsahuje chemické, čiže organické filtre, ktoré pani doktorka odporúča detičkám až od 2 rokov. Tento produkt má veľmi príjemnú konzistenciu, ľahučko sa rozotiera a nezanecháva biely film, takže je ideálny pre deti.

Posledné dva produkty, ktoré pani doktorka skúšala, obsahujú prírodný levanduľový olej. Pokiaľ máte doma atopika, kozmetika s takýmito prírodnými olejmi nie je pre nich odporúčaná, pretože majú potenciál alergizovať. Anuška má atopickú predispozíciu, preto tieto dva produkty testovala namiesto nej pani dotorka a oba produkty u nej dosiahli spokojnosť.

Sprchový gél obsahuje okrem prírodného levanduľového oleja, ktorý má antiseptické a ukľudňujúce účinky, aj extrakt z aloe vera, ktorý je taktiež veľmi skľudňujúci. Ďalej obsahuje aj glycerín, ktorý hydratuje pokožku. Sprchový gél sa jej páčil zo všetkých sprcháčov od EUBOS-u najviac. 

Posledným testovaným produktom bol olej na kúpanie. Aj v zimných mesiacoch má veľa dospelých ľudí vysušenú pokožku. Tento olejček je veľmi dobrý v tom, že stačí naozaj pár kvapiek do celej vane a pokožka zostane zvláčnená a jemná. Dokonca pri probléme s keratosis pilaris, je pokožka po použití oleja pekne hydratovaná a následne, keď sa použije detské telové mlieko EUBOS, ostáva úplne zahojená. Samozrejme, pokiaľ deti nemajú atopiu, môžu pekne tolerovať aj tieto dva produkty s levanduľovým olejom.

-23%
ČISTIACE MLIEKO EUBOS UREA WASHING LOTION 5 %
ČISTIACE MLIEKO EUBOS UREA WASHING LOTION 5 % balenie
Zavrieť
-10%
KRÉM NA TVÁR EUBOS UREA 5 %
KRÉM NA TVÁR EUBOS UREA 5 % balenie
Zavrieť

Krém na tvár EUBOS UREA 5 %

12,53
-6%Top
TELOVÉ MLIEKO EUBOS UREA HYDRO REPAIR 10 %
TELOVÉ MLIEKO EUBOS UREA HYDRO REPAIR 10 % balenie
Zavrieť