RECENZIA CHEMICKEJ INŽINIERKY KATY NA EUBOS UREA DRY SKIN
Nakúpte aspoň za 50 eur a doručenie máte zadarmo

Chemická inžinierka Katy hodnotí EUBOS UREA DRY SKIN (recenzia)

Katy vystupuje na sociálnych sieťach ako “Be beauty with Katy.” Nájdete ju na instagrame aj na YouTube. Je chemickou inžinierkou, ktorá sa už niekoľko rokov venuje zloženiu kozmetiky, rozumie kozmetike ako takej a jej vplyvu na celkovú pokožku tela. Katy vyskúšala produkty značky EUBOS, konkrétne radu UREA DRY SKIN, ktorá bola špeciálne vyvinutá pre suchú až veľmi suchú pokožku. Prečo je urea dôležitá a ako hodnotí túto kozmetiku? Prečítajte si v nasledujúcej recenzii.

Katy o význame urey 

Kozmetika EUBOS UREA DRY SKIN mne osobne veľmi padla vhod, pretože sama som atopik, kontaktný dermatitik, ekzematik a mám veľmi často problémy s veľmi suchou a dehydratovanou pokožkou. Skúšala som produkty celej rady, ktoré obsahujú od 5 do 10 % urey.

Čo sa týka urey ako takej, urea je telu vlastná látka. Každý zdravý normálny človek má priemerne v pokožke 28 mg/m2 urey. Avšak pri atopickej pokožke tento obsah klesá až o 85 % a pri psoriatickej je to až o 40 %.

Recenzia na najlepšie produkty EUBOS UREA DRY SKIN podľa Katy

Testovala som niekoľko produktov. Ako prvý by som vyzdvihla WASHING LOTION. Je veľmi jemný k telu, veľmi príjemný, veľmi dobre a ľahko sa používa. Neobsahuje nijaké penivé zložky, ktoré by akokoľvek iritovali pokožku a pokožka po ňom ostáva naozaj veľmi vláčna a spokojná.

Po osprchovaní som mala na výber hneď z dvoch produktov. Prvý je LIPO REPAIR LOTION a druhý je HYDRO REPAIR LOTION. Tieto dva produkty v princípe fungujú úplne rovnako. Avšak pre tých, ktorí máte radšej trošku mastnejšie a výživnejšie krémy, odporúčam LIPO REPAIR LOTION, ktorý je bohatší. Je to emulzia voda v oleji. To znamená, že sa v ňom nachádza prirodzene viacej oleja ako vody. Je mastnejší, hutnejší, zanecháva jemný film na pokožke.

Pre tých, ktorí majú naopak radšej ľahšie krémy, odporúčam HYDRO REPAIR LOTION, ktorý je veľmi ľahký, nemastný, rýchlo sa vpíja, avšak tiež veľmi dobre hydratuje. Zanecháva však pokožku jemnú na dotyk, nie mastnejšiu. Tento je naopak emulzia olej vo vode, takže vody je tam automaticky trošku viac.

Skúšala som aj krém na ruky a krém na nohy. Krém na nohy je veľmi príjemný, veľmi dobre sa používa, zmäkčuje pokožku na nohách a na pätách. Ak trpíte na popraskané päty, na rôzne zhrubnutia pokožky, veľmi ho odporúčam. Veľmi dobre udržiaval po pedikúre moju pokožku v normále.

Pri kréme na ruky musím opäť vyzdvihnúť jeho konzistenciu. Nie je mastný, je ľahký a rýchlo sa vpíja. Hneď po aplikácii môžete pracovať s rukami, nič sa z nich nešmýka a naozaj účinne hydratuje. Ja trpím v zime problémom, že mi praskajú miesta medzi prstami. Avšak, keď používam trikrát denne tento krémik, tak sa mi to nestáva a ruky sa mi nevysušujú.

Posledný produkt, ktorý som mala možnosť testovať, je FACE CREAM, ktorý obsahuje 5 % urey. Tento krémik už nemám, pretože ho používam nielen ja, ale aj môj manžel. Je veľmi dobrý nielen teda pre pokožku žien, ale aj pre pokožku mužov. Krásne hydratuje, zanecháva pokožku vláčnu a musím povedať, že z tejto rady som si ho najviac obľúbila, aj preto, že trpím v zime na veľmi suchú pokožku a potrebujem jej dodať dostatočnú hydratáciu. 

Urea je účinným humektantom, ktorý na seba viaže vodu a zadržiava ju v pokožke. Pokiaľ trpíte na akýkoľvek problém s pokožkou, ako je napríklad suchá pokožka, ekzematická pokožka, atopický ekzém alebo psoriáza, jednoznačne odporúčam radu UREA, ktorú momentálne u nás doma používame celá rodina, pretože na suchú pokožku trpí aj môj manžel a takisto aj moja 2,5-ročná dcérka

-23%
ČISTIACE MLIEKO EUBOS UREA WASHING LOTION 5 %
ČISTIACE MLIEKO EUBOS UREA WASHING LOTION 5 % balenie
Zavrieť
-17%
Zavrieť

Krém na ruky EUBOS UREA 5 %

7,99
-10%
KRÉM NA TVÁR EUBOS UREA 5 %
KRÉM NA TVÁR EUBOS UREA 5 % balenie
Zavrieť

Krém na tvár EUBOS UREA 5 %

12,53
-6%Top
TELOVÉ MLIEKO EUBOS UREA HYDRO REPAIR 10 %
TELOVÉ MLIEKO EUBOS UREA HYDRO REPAIR 10 % balenie
Zavrieť