STAROSTLIVOSŤ O RUKY PRI ČASTOM UMÝVANÍ
Nakúpte aspoň za 50 eur a doručenie máte zadarmo

Pekné a zdravé ruky – aj pri častom umývaní

Bez rúk si každodenné fungovanie vieme predstaviť len ťažko. Napriek tomu s nimi zvyčajne zaobchádzame podľa hesla „Umyť, vysušiť, hotovo.“ Tí, ktorí si ruky umývajú často, aby sa chránili pred vírusmi a baktériami, skončia za odmenu so suchou a popraskanou pokožkou. Nemusí to však byť pravidlom. Prečítajte si štyri tipy, ako sa starať o pokožku rúk, aj keď si ich musíte často umývať.

1. Správne čistenie rúk – je každé mydlo skutočné mydlo?

Väčšinou všetko, s čím si môžeme umyť ruky, označujeme ako „mydlo“. Skutočné alkalické mydlo však nie je pre pokožku veľmi vhodné, pretože má vyššiu hodnotu pH ako naša pokožka. Svojou hodnotou pH 8 až 11 je zásadité a útočí tak na ochranný kyslý plášť pokožky. No ten nevyhnutne potrebujeme, aby choroboplodné zárodky nemohli preniknúť do tela, alebo aj aby malé praskliny neviedli priamo k infekciám. Alkalické mydlo navyše našu pokožku vysušuje. Pri výbere preto dbajte na to, aby zvolená kozmetika neobsahovala alkalické mydlo. Takým je napríklad mydlo EUBOS SOLID BLUE, ktoré okrem alkalického mydla neobsahuje ani parfumáciu a je veľmi šetrné k pokožke. Ak máte radšej jemnú sviežu vôňu, odporúčame EUBOS SOLID RED.

Umývacie emulzie sú ideálne pH neutrálne, čo znamená, že ani pri častom umývaní rúk nezmenia ochranný kyslý plášť. Patogény sa nemôžu množiť v mierne kyslom prostredí. Dobré umývacie prostriedky tiež pomáhajú pokožke udržať si hydratáciu – robia ju menej suchou. Zloženie EUBOS LIQUID BLUE WASH & SHOWER tiež spoľahlivo ničí lipidový plášť vírusov. Správnym výberom vhodného umývacieho prostriedku chránite svoje ruky a používaním náhradných náplní zase chránite životné prostredie.

2. Správna teplota vody

Čo sa často nespomína v pokynoch o správnej technike umývania rúk – neumývajte si ich príliš horúcou vodou. Horúca voda viac baktérií nezničí, zato vám poriadne vysuší ruky. Úplne stačí vlažná voda a umývanie po dobu aspoň 20 sekúnd.

3. Dôkladné vysušenie rúk po umytí

Je dôležité si ruky po umytí dôkladne vysušiť, pretože na vlhkej pokožke sa mikróby lepšie množia. Namiesto šúchania uterákom ho radšej zľahka prikladajte, aby ste pokožku zbytočne nenamáhali a nezabudnite tiež na priestory medzi prstami. Uterák by sa mal samozrejme pravidelne meniť, najmä, ak ho používa viac ľudí.

4. Starajte sa o ruky vhodným krémom

Umývaním rúk dochádza k dehydratácii a pri suchej pokožke vzniká problém poškodenia kožnej bariéry a nerovnováha biómu kože, čo vyhovuje vírusom a baktériám. 

Ideálne je teda naniesť si krém na ruky po každom umytí. Emulzie typu olej vo vode zanechávajú na pokožke ochranný film a chránia ju pred vysušením. 

Krém na ruky pre citlivú pokožku EUBOS SENSITIVE HAND REPAIR & CARE bez farbív, parabénov a PEG derivátov má štvornásobný účinok: poskytuje intenzívnu hydratáciu, regeneruje namáhanú pokožku, napína pokožku a chráni ju.

Veľmi suché, popraskané ruky ošetríte zase krémom na ruky EUBOS UREA 5 %. Z dlhodobého hľadiska vyhladzuje, chráni a stará sa o suché, popraskané a namáhané ruky a pôsobí protizápalovo – a to úplne bez parfumácie, farbív, parabénov alebo lanolínu.  

Ak máte radi jednoduchosť, vyskúšajte základnú starostlivosť o ruky v podobe krému BASIC CARE HAND CREAM. Obsahuje panthenol, olej zo sladkých mandlí, výťažok z harmančeka a vitamín E, vďaka ktorým zabezpečuje úžasne jemný pocit pokožky rúk.

Veríme, že sme vás týmito štyrmi jednoduchými krokmi presvedčili, že aj pri častom umývaní rúk ich vieme stále udržiavať zdravé a upravené. Nezabudnite na pH neutrálny čistiaci prostriedok, nie príliš teplú vodu, dôkladné a jemné osušenie a kvalitný hydratujúci krém – a vaše ruky sa vám poďakujú.