KOŽNÉ OCHORENIA, SUCHÁ PLEŤ A STAROSTLIVOSŤ O ŇU
Nakúpte aspoň za 50 eur a doručenie máte zadarmo

Kožné ochorenia, suchá pleť a starostlivosť o ňu

kozne-ochorenia-sucha-plet-a-starostlivost-o-nu

Suchá pleť má mnoho podôb. Zahŕňa stavy od genetických kožných chorôb, akými sú psoriáza a ekzém, až po ťažké alergie. Okrem vonkajších faktorov, ako je napríklad suchý vzduch alebo nesprávna starostlivosť o pokožku, svoju úlohu zohráva aj vek alebo choroby (napríklad cukrovka). Prečítajte si praktické rady, ako sa starať o suchú pokožku a ako bojovať s kožnými chorobami.

Suchá pleť

Ide o typ pleti – teda ide o trvalý stav pokožky, charakteristický poruchou kožnej bariéry. Nejde len o prechodne dehydratovanú pleť, kedy jej len chýba dostatok vody.

sucha-plet

Ak vás trápi suchá pleť na tvári, neodporúčame používať pomôcky na čistenie pleti – radšej nanášajte produkt priamo rukami. Čistite ju maximálne dvakrát denne a uprednostnite menej penivé emulzie. Tvár umývajte vlažnou vodou. Zvoľte výživný krém nie na báze vody, ale radšej oleja, ktorý obsahuje zvlhčovacie, premasťovacie zložky a zložky vytvárajúce ochranný film na povrchu kože.

Pri sprchovaní uprednostnite pred gélmi sprchovacie mlieka, ktoré sú k pokožke šetrnejšie. Suchá pokožka tela potrebuje nakrémovať viackrát za deň. Krémujte ju, kým je ešte pokožka vlhká – do troch minút po sprche alebo po kúpeli. Ak nemáte priestor krémovať si celé telo viackrát za deň, prekrémujte aspoň tie najsuchšie časti. Preto je dobré mať k dispozícii aj produkty určené na tieto časti tela, ako napríklad krém na suché ruky alebo nohy. Pri výbere telovej kozmetiky tiež odporúčame uprednostňovať mastnejšie a výživnejšie krémy.

Atopický ekzém

Príčin jeho vzniku je mnoho. Hlavnými sú však genetika a prostredie. V prípade atopickej dermatitídy dochádza k porušeniu obrannej funkcie kože z dôvodu vrodenej poruchy génov v procese tvorby lipidového filmu kože. Tým má pokožka horšiu schopnosť viazať vodu a vzniká jej vysušený stav

atopicky-ekzem

Prejavmi ekzematického stavu na tvári a na dekolte je ružová až červená pokožka, hlavne v oblasti úst, viečok a na krku, pokrytá šupinkami a vráskavejšia v dôsledku chýbajúcej hydratácie. Častokrát prechádza aj do vlasov. V takých prípadoch je skvelé mať k dispozícii aj šampón so špecifickým zameraním na suchú pokožku. Pri vzplanutí dermatitídy znížte množstvo používaných produktov na tvári. Hydratačný krém nanášajte na ešte vlhkú pleť.

V prípade prítomnosti ekzému na tele odporúčame radšej zvoliť redšie prípravky – čím horší ekzém, tým redší krém, až telové mlieko. Keď je ekzém veľmi zhoršený, z mastných krémov môžete mať totiž pocit, že pokožka pod nimi nedýcha a tvoria sa na nej pľuzgieriky. Preto je lepšie mať k dispozícii viac produktov a meniť ich podľa stavu kože.

Psoriáza

Psoriáza je bežné neinfekčné a zápalové kožné ochorenie, pri ktorom sa striedajú akútne vzplanutia a bezpríznakové obdobia. Jej prejavmi sú šupinaté a začervenané (niekedy biele) ložiská na pokožke. Na rozdiel od suchej pokožky, pri psoriáze sú zasiahnuté krvné cievy a hlbšie vrstvy pokožky. Vzniká genetickými poruchami v raste bunky. Za psoriázu môže dedičnosť, no taktiež aj stres, infekcie a niektoré lieky.

psoriaza

Lokálna liečba psoriázy využíva predovšetkým krémy alebo emulzie s obsahom keratolytických účinných látok alebo kortikosteroidov. Hydratačné výrobky a emolienciá sa používajú ako účinný doplnok liečby a pomáhajú tak v pokojových, ako aj v akútnych fázach psoriázy.

Hydratačné výrobky sú emolienciá obohatené o prirodzené hydratačné látky (NMFs), ktoré zvyšujú hydratáciu rohovej vrstvy vďaka svojej schopnosti viazať vodu.

Jedinečnosť kozmetickej rady EUBOS DRY SKIN UREA pre suchú pokožku

eubos-dry-skin-urea

Pre optimálne fungovanie ochrannej funkcie pokožky je nevyhnutná rovnováha medzi prirodzeným hydratačným faktorom kože (Natural Moisturizing Factor, NMF) a lipidmi, ktoré ju chránia pred dehydratáciou. Ak dôjde k narušeniu tejto rovnováhy, pokožka vlhkosť stráca a vysušuje sa. Najmä u suchej atopickej pokožky často dochádza k značnému nedostatku dôležitého hydratačného faktora – urey. Rada EUBOS DRY SKIN UREA poskytuje starostlivosť o suchú, napätú a zhrubnutú pokožku. Jej produkty pokožku hydratujú, ukľudňujú a znižujú pocit napätia. Jej produkty sú tiež vhodné ako podporná starostlivosť pri liečbe atopického ekzému, psoriázy a pre diabetických pacientov.

EUBOS rada DRY SKIN UREA
-6%
ŠAMPÓN EUBOS UREA 5 %
ŠAMPÓN EUBOS UREA 5 % balenie
Zavrieť

Šampón EUBOS UREA 5 %

7,32
-20%Vypredané
Zavrieť
Viac info
Náhľad

Krém na nohy EUBOS UREA 10 %

7,10
-6%Top
TELOVÉ MLIEKO EUBOS UREA HYDRO REPAIR 10 %
TELOVÉ MLIEKO EUBOS UREA HYDRO REPAIR 10 % balenie
Zavrieť